Kas patogiau – vieno ar dviejų aukštų namas

Nusprendus statytis individualų namą, neišvengiamai tenka priimti daug sprendimų. Reikia apsispręsti  dėl projekto dydžio, naudojamų medžiagų, spalvinės temos, dizaino elementų… Tačiau vienas iš pagrindinių sprendimų – pasirinkimas gyventi vieno ar kelių aukštų name. Apsisprendžiant reikia atsižvelgi į keletą veiksnių – turimo sklypo dydį, grunto ypatumus, kiek ir kokių patalpų ketinate įsirengti bei kaip norėtumėte jas išdėlioti ir, žinoma, kiek pinigų ketinate išleisti namo projektui.

Šia tema jau yra prigijusių nemažai mitų. Tarkime, kad dviejų aukštų namo statyba pigesnė, nes bus mažesnis bendras pamatų ir stogo plotas. Arba – dviejų aukštų pastato neapsimoka statyti, nes labai daug būsto vietos suvalgys laiptinė.

Daugiausia įtakos pastato aukštų skaičiaus pasirinkimui turi sklypo ir namo bendrojo ploto santykis. Jeigu sklypas 6 – 10 arų, o norima statyti 200 kv. m.  ploto namą – jis bus dviejų aukštų. Tačiau 6 arų sklype puikiai telpa vieno aukšto iki 100 kv. m. namas. Taigi, viskas priklauso nuo Jūsų turimo sklypo ir būsimo namo dydžio.

Vieno aukšto pastatų privalumas – akivaizdus. Tokiame pastate nėra laiptų, taigi ir vietą užimančios laiptinės. Be to, vieno aukšto pastate lengviau judėti mažamečiams vaikams, senyvo amžiaus žmonėms, mažiau problemų kyla patyrus trumpalaikę traumą.

Tačiau net ir turint didesnį sklypą, kartais vertėtų pasvarstyti apie dviejų ar daugiau aukštų namą – ypač, jei mėgstate leisti laisvalaikį lauke ar svajojate apie jaukią pavėsinę. Toks namas užims mažiau vietos ir paliks daugiau erdvės poilsio zonai kieme. Likusią erdvę galėsite išnaudoti lauko pavėsinės įsirengimui, pastatyti supynes vaikams. Jeigu mėgstate sodininkauti ar norite užsiauginti savo daržovių, turėsite pakankamai vietos ir gėlių darželiui ar daržovių lysvei.

Kas dėl mito, kad kelių aukštų namo statyba – pigesnė. Dviejų ar daugiau aukštų namo pamatų ir stogo plotas mažesnis negu vieno aukšto tokio pačio ploto namo, tad daugelis mano, kad taip sutaupys pinigų. Tačiau statant antrą aukštą, reikia įrengti tvirtą perdangą, tad statybos kainos labai nesiskiria nuo vieno aukšto namo.

Rengdami projektą su Jumis apsvarstysime keletą galimų namo komponavimo sklype variantų, išvardinsime sprendinių privalumus ir trūkumus. Pasidalinsime savo patirtimi ir klientų atsiliepimais.