Svarbiausi gyvenamojo namo projektavimo principai

Nors neturint nuosavo žemės ploto būsto statybai, nepradėsi rengti projekto, bet dažniausiai kiekviena šeima gyvenamojo namo projektavimą savo mintyse pradeda dar prieš įsigydami žemės sklypą. Jie svajoja apie tai, kaip atrodys jų būstas, naršo internete ieškodami patinkančių pavyzdžių, apžiūri esamus gyvenamųjų namų kvartalus.  Susiformuoja vizija, kaip turėtų atrodyti jų svajonių būstas.

Mes siūlome apmąstyti ne tik pastato išvaizdą, bet ir funkcionalumą – kiek bei kokių patalpų jums reiks, jų išdėstymą namo erdvėje. Kelis miegamuosius žadate įsirengti, kokių pagalbinių ar ūkinių patalpų reikės buičiai, ar žadate statytis garažą, pirtį arba kitus papildomus statinius? Nepamirškite, kad kiekvienas papildomas namo kvadratinis metras kainuoja pinigų, todėl gerai pagalvokite ar reikalingos tokios patalpos kaip svečių kambarys, keletas rūbinių ar sandėliukų. Koridoriai, laiptinės, tambūras ir kitos negyvenamosios patalpos sudaro nemažą namo ploto, o tuo pačiu ir statybos išlaidų dalį.

Read more “Svarbiausi gyvenamojo namo projektavimo principai”

Daugiabučių namų renovacijos nauda

Daugiabučių namų modernizavimo projektas Lietuvoje startavo dar 2004 metais. Tiesa, projekto pradžia buvo vangi – iki 2012 metų renovacijos procesai buvo vykdomi gana lėtai ir modernizuota tik 480 namų. Tačiau vis labiau kylant gyvenimo kokybės standartams, vis daugiau žmonių ėmė pastebėti ir renovacijos naudą.

Nuo 2013 metų pradėjus vykdyti naują finansavimo modelį, valstybė į pastatų renovaciją jau investavo apie 0,5 mln. eurų. 2014 metais buvo inicijuotas ir atliktas auditas renovuotuose daugiabučių butuose. Audito metu nustatyta, kad atlikus modernizacijos darbus (apšiltinus pastatų sienas, renovavus stogą bei šildymo sistemas ir atlikus kitus modernizacijos projekte numatytus darbus) 82 % renovuotų namų šiluminis energijos suvartojimas sumažėjo nuo 50 % iki 80 %.

Read more “Daugiabučių namų renovacijos nauda”

Daugiabučių namų renovacijos procesas

Renovacijos procesai Lietuvoje pasiekė neregėtus mastus – vien 2016 metais Lietuvoje modernizuoti 769 daugiabučiai namai, kas reiškia jog kiek daugiau nei 23 tūkstančiai šeimų apsigyveno šiltuose, atnaujintuose butuose. Palyginus su renovacijos pradžia – laikotarpiu nuo 2005 m. iki 2012 m.  – kuomet per aštuonerius metus buvo modernizuota vos 479 daugiabučiai, tai išties įspūdingi skaičiai.

Situacija ėmė keistis 2013 m. Tuomet į daugiabučių renovacijos procesus aktyviai įsitraukė savivaldybės, buvo pakeista kompensacijos už renovaciją tvarka. Supaprastintai apibendrinant naująją tvarką – teisę į pilną kompensaciją už pastatų modernizavimą turi asmenys, kuriems priklauso pilna kompensacija už šildymą. Į programą įsitraukus savivaldybėms bei atnaujinus kompensacijos ir apmokėjimo už renovaciją tvarką, nuo 2013 m. iki 2016m. buvo pilnai modernizuoti 1507 daugiabučiai, bendros investicijos į daugiabučių modernizaciją nuo 2013 m. iki 2016 m. pabaigos siekė 0,5 mlrd. eurų.

Read more “Daugiabučių namų renovacijos procesas”

Kas patogiau – vieno ar dviejų aukštų namas

Nusprendus statytis individualų namą, neišvengiamai tenka priimti daug sprendimų. Reikia apsispręsti  dėl projekto dydžio, naudojamų medžiagų, spalvinės temos, dizaino elementų… Tačiau vienas iš pagrindinių sprendimų – pasirinkimas gyventi vieno ar kelių aukštų name. Apsisprendžiant reikia atsižvelgi į keletą veiksnių – turimo sklypo dydį, grunto ypatumus, kiek ir kokių patalpų ketinate įsirengti bei kaip norėtumėte jas išdėlioti ir, žinoma, kiek pinigų ketinate išleisti namo projektui.

Šia tema jau yra prigijusių nemažai mitų. Tarkime, kad dviejų aukštų namo statyba pigesnė, nes bus mažesnis bendras pamatų ir stogo plotas. Arba – dviejų aukštų pastato neapsimoka statyti, nes labai daug būsto vietos suvalgys laiptinė.

Read more “Kas patogiau – vieno ar dviejų aukštų namas”

Kaip tinkamai pasirinkti žemės sklypą būsimam namui?

Neskubėkite pirkti pirmo patikusio žemės sklypo ir pradėti rengti namo projekto – visų pirma privalote visapusiškai įvertinti jo privalumus ir trūkumus.

Renkantis vietą būsimam namui, labai svarbu įvertinti koks rajono užstatymo intensyvumas: ar kvartalas (gatvė) dar tik kuriasi, ar jūsų pasirinktą sklypą jau supa pastatyti namai. Nerekomenduojame pirkti žemės sklypo, jeigu nėra pradėti statyti gretimi namai – labai didelė tikimybė, kad jums įsikūrus naujame name, statybos gretimame sklype sukels daug nepatogumų: sumažės regėjimo laukas prie kurio buvote pripratę, nepatiks pastato architektūra ar pastato dydis ir kt.

Read more “Kaip tinkamai pasirinkti žemės sklypą būsimam namui?”