Šiuo metu naujai statomiems pastatams yra privaloma įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą. Patirtis, kurią sukaupė mūsų inžinieriai dirbdami su gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų vėdinimo sistemų projektavimu (vėdinimo sistemas esame projektavę Kauno oro uostui, Vilniaus Siemens arenai, biurų kompleksui Kaune „1000 litų“ ir daugeliui kitų) leidžia mums užtikrintai teigti, kad esame šios srities ekspertai ir galime suprojektuoti idealiai jūsų pastatui tinkančią vėdinimo sistemą.

Rekuperacinė vėdinimo sistema – modernus ir šiuolaikiškas vėdinimo būdas, kuomet į lauką neišleidžiamas šiltas oras ir išlaikoma pageidaujama patalpų temperatūra. Šios vėdinimo sistemos esminis bruožas – iš patalpų išeinantis šiltas oras sušildo iš lauko ateinantį šviežią orą. Tokiu būdu nuolat vykstant gryno oro cirkuliacijai patalpose užtikrina sveiką mikroklimatą – patalpose palaikomas reikiamas drėgmės lygis, specialių filtrų pagalba mažinamas dulkių bei alergenų kiekis ore bei nešvaistoma šiluma, mažinant patalpų šildymo kaštus.

Rekuperacija – puikus pasirinkimas individualių namų ir daugiabučių gyvenamųjų namų vėdinimui. Priklausomai nuo vėdinamų patalpų dydžio bei paskirties, galima rinktis iš kelių tipų rekuperatorių – ortakinių arba horizontalių rekuperatorių, rekuperatorių su bypass funkcija (ši funkcija leidžia patalpas vėsinti lauko oru, kas vasaros naktimis suteiks daugiau komforto jums ir jūsų šeimai), plokštelinių arba mini rekuperatorių, kurie gali būti keramikiniai arba plokšteliniai.

 

 

Vėdinimo sistemos įrengimas


Individualiuose namuose ar daugiabučiuose gyvenamuose namuose rekuperacinė vėdinimo sistemą įrengiama keliais etapais.

Pirmiauiai įvertiname pastato išplanavimą ar projektą ir parengiame vėdinimo sistemos projektą – t.y. numatome ortakių ir rekuperatoriaus vietą, atsižvelgiant į patalpų dydį bei gyventojų skaičių, nustatome reikiamą šviežio oro kiekį bei atitinkamai apskaičiuojame ortakių geometrinius matmenis. Tiksliai įvertinus kokio galingumo rekuperatorius reikalingas jūsų būstui, galima užtikrinti kokybišką namo ar buto vėdinimą bei optimalias elektros sąnaudas reikalingas užtikrinta gerą mikroklimatą bei šilumos taupymą namuose.

Pagal parengtą projektą vykdomi ortakių, fasoninių detalių (alkūnių, slopintuvų, sklendžių, difuzorių ir kt.), rekuperatoriaus bei jo valdymo įrengimo darbai. Sumontavus vėdinimo sistemą ji yra sureguliuojama ir išbandoma.

 

Pagrindinės patalpų vėdinimo taisyklės


Norint pilnai išnaudoti rekuperacinės sistemos privalumus, būtina tinkamai pasirinkti reikiamo galingumo rekuperatorių bei kitus sistemos elementus. Tai padaryti padės, jei žinosite pagrindines patalpų vėdinimo taisykles:

  • Jei oras neturi pro kur patekti, jis ir nepasišalins;
  • Tik teisingai parinkta vėdinimo sistema garantuoja nuolatinę ir gerą oro apykaitą;
  • Nuolatinė trauka oro kanaluose garantuoja oro cirkuliaciją patalpose.

Svarbu suprasti, kad vėdinimo sistema bute skirsis nuo naudojamos individualiame name ar komercinėse patalpose. Šie skirtumai atsiranda dėl įvairių priežasčių – žmonių, kurie naudojasi patalpomis, skaičiaus, patalpų ploto bei išdėstymo, patalpų oro užterštumo.

Pavyzdžiui, individualaus namo plotas dažniausiai bus didesnis negu buto daugiabučiame name, taigi ir renkantis vėdinimo sistemos tipą bei galingumą derėtų į tai atsižvelgti. Be to, kadangi ortakiai dažnai vedžiojami šalia laikančių konstrukcijų, individualiame name su daug atvirų erdvių gali prireikti visai kitokių vėdinimo sprendimų negu norint įsirengti vėdinimo sistemą kompaktiškame bute. Tuo tarpu gamyklose, sandėliavimo patalpose ir panašiai vertėtų apsvarstyti galimybę įsirengti aspiracinę sistemą – ši sistema ne tik pakeičia patalpų orą šviežiu, bet yra specialiai pritaikytos valyti patalpų orą nuo pramonės atliekų.

Tik atsižvelgus į konkretaus namo ar buto išplanavimą ir atlikus visus reikiamus apskaičiavimus galima išrinkti geriausiai tinkančią rekuperacinę sistemą, kuri garantuotų šviežią orą ir komfortą.