Svarbiausi gyvenamojo namo projektavimo principai

Nors neturint nuosavo žemės ploto būsto statybai, nepradėsi rengti projekto, bet dažniausiai kiekviena šeima gyvenamojo namo projektavimą savo mintyse pradeda dar prieš įsigydami žemės sklypą. Jie svajoja apie tai, kaip atrodys jų būstas, naršo internete ieškodami patinkančių pavyzdžių, apžiūri esamus gyvenamųjų namų kvartalus.  Susiformuoja vizija, kaip turėtų atrodyti jų svajonių būstas.

Mes siūlome apmąstyti ne tik pastato išvaizdą, bet ir funkcionalumą – kiek bei kokių patalpų jums reiks, jų išdėstymą namo erdvėje. Kelis miegamuosius žadate įsirengti, kokių pagalbinių ar ūkinių patalpų reikės buičiai, ar žadate statytis garažą, pirtį arba kitus papildomus statinius? Nepamirškite, kad kiekvienas papildomas namo kvadratinis metras kainuoja pinigų, todėl gerai pagalvokite ar reikalingos tokios patalpos kaip svečių kambarys, keletas rūbinių ar sandėliukų. Koridoriai, laiptinės, tambūras ir kitos negyvenamosios patalpos sudaro nemažą namo ploto, o tuo pačiu ir statybos išlaidų dalį.

Ne ką mažiau negu apgalvoti, kiek ir kokių patalpų reikės, yra ir kiek ploto nuspręsite skirti kiekvienai jų. Bendruoju atveju rekomenduojame miegamiesiems kambariams skirti 12-15 kv. m., virtuvei ar virtuvės zonai – 15-18 kv. m., gyvenamajam kambariui (svetainei su valgomuoju) – 30-40 kv. m. Taip pat 3-4 asmenų šeimai, nepriklausomai nuo namo architektūros, rekomenduojame mažiausiai dvejus sanitarinius mazgus – vienas (erdvesnis, arčiau miegamųjų) skirtas šeimos poreikiams, o antrasis (mažesnis, arčiau gyvenamojo kambario) skirtas tiek apsilankiusių svečių reikmėms, tiek svečiams.

Vis dažniau yra atsisakoma garažų ir sandelių arba jų plotai mažinami. Vietoje jų įrengiamos stoginės, atskiri karkasiniai ar kitokių lengvų konstrukcijų, kurioms nereikia pamato, ūkiniai pastatai. Ir nors suprantame, kad yra reikalinga erdvė didesnių rakandų sandėliavimui, visgi rekomenduojame pasvarstyti kiek galite ir norite skirti išlaidų pagalbinio ūkio patalpoms.

Kokybiškas, apgalvotas ir visus šeimos poreikius atitinkantis individualaus namo projektas – atsakingas darbas. Ant architektų ir inžinierių pečių gula atsakomybė kiek galima tiksliau perteikti būsimo namo savininkų viziją, patarti dėl namo funkcionalumo ir rasti optimalius sprendimus išnaudojant turimą erdvę. Mūsų komanda turi sukaupus dešimties metų bendro darbo patirtį tam, kad padėtų padėtų jums susikurti jūsų svajonių būstą.